V pondělí dne 20. 6. 2022 se konalo pravidelné jednání Rady ČMKOS v sídle odborové centrály v Praze. V úvodu vystoupili se svým projevem p. Josef Souček, předseda OS KOVO, který již nebude kandidovat do vedení svazu a p. Karel Sladkovský, bývalý dlouholetý předseda OS UNIOS. Předseda Josef Středula a místopředsedové Radka Sokolová a Vít Samek oběma funkcionářům poděkovali za jejich celoživotní práci pro zaměstnance i pro ČMKOS. 

Následovalo přijetí usnesení o vyjádření podpory zaměstnancům ve veřejných službách, neboť mezinárodní svátek Den OSN pro veřejné služby je každoročně připomínán 23. 6. Předseda Josef Středula prezentoval makroekonomická data, vývoj nezaměstnanosti, inflace a HDP. Diskutovalo se o přípravě na jednání tripartity, které se uskuteční v úterý dne 21. 6. 2022.

Protestní mítink proti drahotě v rámci kampaně Konec levné práce je potvrzen na pondělí dne 5. 9. 2022 ve Fóru Karlín od 11.00. V souvislosti s negativním ekonomickým a sociálním vývojem pro občany a zaměstnance nejsou vyloučeny další následné akce.

V oblasti kolektivního vyjednávání o mzdách zástupci těchto svazů pohovořili o situaci ve firmách včetně dosažených výsledků, které se propisují do mezd zaměstnanců. U některých odvětví je kupní síla zachována, ale u mnohých zaměstnavatelů je malá ochota zvyšovat mzdy.

2F3A3720 HQ 2