V souladu s bodem 2.1.2.5 platné Podnikové kolektivní smlouvy Správy železnic, státní organizace, pro rok 2021 (dále PKS SŽ) vydávám pokyny k realizaci KOP v roce 2021.

Za účelem možnosti plánování pracovní doby, rozvrhování pracovní doby a dodržení smluvních ujednání k poskytování KOP je zaměstnanec povinen nejpozději do 30ti kalendářních dnů před plánovaným zahájením pobytu KOP sdělit, že z důvodu obavy z nákazy COVID-19 žádá o čerpání tzv. domácí KOP, tj. pracovní volno s náhradou mzdy ve výši průměrného výdělku dle bodu 2.1.2.5 písm. a) nebo b) platné PKS SŽ bez absolvování dvanáctidenního pobytu. Termín čerpání domácí KOP určuje zaměstnavatel.

V případě přidělení poukazu se zahájením pobytu do 30. 4. 2021 musí dojít ke sdělení zaměstnance nejpozději 15 kalendářních dnů před plánovaným zahájením pobytu KOP.

Sdělení se zasílá volnou formou na e-mail zpracovatele docházky, styčnému zaměstnanci OS pro KOP a na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..