Na základě rozpočtovaných prostředků z centrálního fondu FKSP, jsme měli možnost uspořádat pro zaměstnance SŽDC a jejich rodinné příslušníky dvě akce sportovně kulturního charakteru.

V prvním případě se jednalo o návštěvu lanového centra v Pardubicích, kde se v neděli 22. 6. sešlo přes 160 účastníků, kteří měli možnost si vyzkoušet adrenalinové překážky, pro menší děti bylo zajištěno dětské lanové centrum včetně houpacích lodiček či trampolín. Teplé občerstvení pro všechny přítomné či zmrzlina pro děti uspokojili snad každého účastníka. Někteří překážky ve výšce 10 metrů nad zemí s bezpečným jištěním absolvovali s jistotou, jiní s velkou dávkou napětí a obav. Důležité je, že nikomu z účastníků se nic nestalo a každý si domů odnesl zážitek.

Ve středu 25. 6. 2014 se konal sportovní svátek určený pro všechny příznivce rychlých kol a adrenalinu. V radotínském Kart centru uspořádala Aliance drážního provozu Závod motokár o pohár předsedy ADP. Účast byla vysoká jako v předchozím roce, nově se závodilo v kategorii ženy a muži zvlášť. Nutno konstatovat, že rivalita mezi dámskými posádkami byla zřetelně vyšší než mezi muži. Ženská kategorie vyvrcholila závodem se společným startem z roštů na pět kol.

Vítězství obhájila  paní Marcela Gruberová (s časem nejrychlejšího kola 1.36.450), druhou příčku slečna Kličková Iveta a třetí pozici slečna Hana Čubová.

V kategorii mužů byla velká konkurence a časy nejrychlejších kol okolo 1.31.00 nebyly ničím výjimečným. Vzhledem k značně vyrovnaným časům se konal závod v kategorii mužů C, B a v prestižní kategorii A, kde se na start posadilo 14 závodníků na 7 kol. S přehledem vyhrál náš člen – výpravčí Jan Pavliš (s časem nejrychlejšího kola 1.26.850), druhou příčku obsadil pan Aleš Vodák a třetí pozici pan Jiří Šťastný. Hodnotné ceny pro první tři pozice předávali zástupci vedení ADP spolu se zástupci společnosti Multisport benefit, kteří věnovali atraktivní ceny pro vítěze v ženské a mužské kategorii.

V závěru roku 2014 se bude konat Závod motokár o pohár generálního ředitele SŽDC, který jak doufám přiláká opět skvělé závodníky, naše zaměstnance!